Megtorlás
Elvehetik a szüleiktől a tüntető hongkongi tinédzsereket
A hatóságok mindent megtesznek azért, hogy elfojtsák a két hónappal ezelőtt kirobbant "esernyős forradalmat".
2015.01.02 21:00ma.huA Quartz pénteki beszámolója szerint a kínai hatóságok nevelőintézetbe küldhetnek két, az idén ősszel kirobban hongkongi tüntetésekben résztvevő tinédzsert. A 14 éves fiú és a szintén 14 éves lány sorsáról még januárban dönthet a bíróság.
A fiú ügyvédje szerint a kormány szeretne példát statuálni, és rákényszeríteni az aggódó szülőket, hogy tartsák távol a gyerekeiket demokráciapárti mozgalmaktól. „Megdöbbentő. Nyilván komoly félelmet kelt majd, ha egy szülőre, aki megengedi a gyerekének, hogy részt vegyen a tüntetéseken, rásüthetik, hogy elhanyagolja a nevelését” – mondta a Quartz-nak nyilatkozva Patricia Ho.
Hongkongban a rendőrség, a gyerekvédelmi szervezetek vagy a bíróság általában csak akkor kezdeményezi egy gyerek állami gondozásba vételét, ha a szülei magára hagyják, bántalmazzák, prostitúcióra vagy kábítószer-csempészésre kényszerítik. Ho szerint ebből is látszik, hogy jelen esetben puszta megtorló akcióról van szó. Mint mondta, védencét már a letartóztatásakor megfenyegették a rendőrök, hogy „fiúotthonba zárják”.