Több emberrel együtt
A Boko Haram elhurcolta a kameruni miniszterelnök-helyettes feleségét
A Boko Haram nevű nigériai iszlamista terrorszervezet vasárnap megtámadta Kamerunban az ország miniszterelnök-helyettesének házát, és elrabolta a politikus feleségét, a személyzet több tagjával együtt.
2014.07.27 15:14MTI
freedigitalphotos.net/worradmu
A támadás során legkevesebb hárman meghaltak - közölte egy kameruni kormányszóvivő. Az emberrablás Kolofata városában történt, Kamerun északi részén, a nigériai határtól nem messze.
Amaduo Ali kormányfőhelyettest testőreinek sikerült elmenekíteniük Kolofatából Mora városába. A kameruni kormány közlése szerint a terrorszervezet emberei ugyancsak vasárnap ás ugyancsak Kolofatában rátámadtak egy helyi vallási vezető, Seini Boukar otthonára és őt is elrabolták. Boukar egyúttal a város polgármestere.
Péntek óta már háromszor törtek be a Boko Haram emberei kameruni területre. Pénteken egyébként a szervezet 22 feltételezett tagját 10 és 20 év közötti börtönre ítélték Kamerunban. Egyelőre nem tudni, hogy van-e összefüggés az ítélet és a támadások között.
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


