Három sorozat
Orosz rakéták csapódhattak be Ukrajnában
A rakétákat állítólag az oroszországi Gukovo településről indították és a kelet-ukrajnai Luhanszk megye krasznodoni járásában csapódtak be.
2014.07.17 09:34MTIUkrán sajtójelentések szerint Grad rakétarendszerrel három sorozatot lőttek ki szerda este Oroszországból Ukrajna területére. Csütörtökön olyan videofelvételek jelentek meg az interneten, amelyek az ukrán média szerint bizonyítják a támadás tényét.
A rakétákat állítólag az oroszországi Gukovo településről indították és a kelet-ukrajnai Luhanszk megye krasznodoni járásában csapódtak be. Előbb az ukrán média adott hírt a támadásról helyi szemtanúkra hivatkozva.
Később a YouTube videomegosztó portálon gukovóiak több kameraállásból, a rakétavetőktől alig néhány száz méterről készített videofelvételeket tettek közzé, amelyeken az látható, hogy rakétasorozatokat lőnek ki Ukrajna irányába.
A támadás okozta károkról, veszteségekről egyelőre nem érkezett hír. Közben második napja nem csitulnak a harcok Donyeck megyében, az orosz határ közelében lévő Marinyivka településnél a terrorellenes erők és a Moszkva-barát szeparatisták között.
A kelet-ukrajnai harci cselekményeket figyelemmel kísérő Dmitro Timcsuk ukrán szakértő, a Katonapolitikai Kutatások Központjának vezetője Facebook-oldalán arról számolt be, hogy az ukrán fegyveres erők a szakadárok négy támadását verték vissza.
Megsemmisítették a szakadárok három harckocsiját, két páncélozott harcjárművét és 3 gépkocsiját. A lázadó fegyveresek aknavetőkkel támadást intéztek a Luhanszk közelében lévő Metaliszt falu melletti ukrán katonai ellenőrzőpont ellen, valamint harckocsikkal lőtték a terrorellenes erők állásait a luhanszki repülőtér területén.
A szakértő értesülései szerint a katonák között nincsenek halottak. Feszülten telt az éjszaka Donyeckben is - közölte a városvezetés sajtószolgálata. Az éjjel a megyeközpont több körzetében, köztük a repülőtér környékén lövések és robbanások hallatszottak.
Délelőttre viszont a csatazaj elcsendesült. Az elmúlt nap folyamán Luhanszk városában nyolc civil sebesült meg a város több kerületét ért tüzérségi támadás következtében, továbbá 22 lakó- és egyéb épületben keletkeztek károk. A tűzharcok miatt a városban akadozik az áram- és a vízellátás.