Obama Belgiumban
Az USA nem mond le Európáról, sőt
A transzatlanti kapcsolatok képezik Európa és Észak-Amerika biztonságának a szilárd alapját.
2014.03.26 20:55MTI
Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár, miután megbeszélést folytatott szerdán Brüsszelben Barack Obama amerikai elnökkel, leszögezte, hogy a NATO alapvető feladata továbbra is a tagállamok kollektív védelme.
"Töretlen az az elkötelezettségünk, hogy megvédjük szövetségeseinket, és ugyanakkor szilárdan támogatjuk Ukrajna szuverenitását és területi integritását" - szögezte le közleményében Rasmussen.
A főtitkár üdvözölte az Ukrajnával szembeni "felelőtlen és törvénytelen" orosz katonai akciók nyomán tett amerikai lépéseket.
A szeptember elején tartandó walesi NATO-csúcstalálkozóra való felkészülés során "felülvizsgáljuk Oroszországgal való kapcsolataink életképességét, és megerősítjük együttműködésünket partnereinkkel, beleértve Ukrajnát is" - fogalmazott az atlanti szövetség főtitkára.
Oana Lungescu NATO-szóvivő közlése szerint Rasmussen és Obama áttekintette, milyen további lépéseket tehet a NATO a Krím félsziget orosz bekebelezése nyomán. Ezen lépések közül Lungescu kiemelte a védelmi tervek átdolgozását, az új helyzethez való hozzáigazítását, a katonai gyakorlatok számának, nagyságának kibővítését, valamint az erők átcsoportosítását.