Sobotka átadta az államfőnek

Megvan a cseh miniszterjelöltek névsora - hétfőn hozzák nyilvánosságra

Bohuslav Sobotka, az októberi képviselőházi választáson győztes Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) elnöke péntek délután a Prágához közeli Lányban lévő elnöki rezidencián átadta Milos Zeman államfőnek a miniszterjelöltek névsorát.

2014.01.03 19:54MTI
MTI

Sem Sobotka, se Zeman nem kommentálta a névsort a találkozó után. Sobotka, aki várhatóan miniszterelnök lesz, közölte: a 17 tagú kabinet miniszterjelöltjeinek névsorát hivatalosan hétfőn délután, a kormánykoalíciós szerződés aláírása után hozzák nyilvánosságra.

Az új kormánykoalíciót a Cseh Szociáldemokrata Párt, az Igen (ANO) mozgalom és a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt (KDU-CSL) fogja alkotni.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.