Öregszik a japán társadalom
A bűnözők is egyre idősebbek Japánban
A bűnözők életkora is tükrözi a japán társadalom elöregedését: a távol-keleti országban egyre több idős embert csípnek fülön a rendőrök.
2012.11.17 10:03MTIHivatalos tokiói statisztikák szerint az elmúlt évben 48 637 idősebb embert tartóztattak le bűncselekmények miatt. Számuk hatszor annyira rúgott, mint 20 évvel ezelőtt. Jó hír viszont, hogy a bűnözési ráta összességében immár kilencedik éve csökken.
Jóllehet a nyugdíjas korú törvényszegők többsége bolti lopást követ el, leginkább az erőszakos bűncselekmények tekintetében volt megfigyelhető a legnagyobb mértékű "elöregedés": 1992 óta 49,5-szeresére nőtt az idősek által elkövetett ilyen bűncselekmények száma.
Áprilisban nagy port vert fel, amikor a hatóságok elfogtak egy 97 éves férfit, aki rollátorával menekült, miután egy szamuráj karddal megpróbálta megölni 84 éves nejét. A japán a világ leggyorsabban öregedő társadalma: a lakosság 23 százaléka 65 év feletti.