Iszlámellenes film
Kihallgatják a Mohamed-gyalázó film feltételezett producerét
Kihallgatásra kísérték be a rendőrségre szombaton Los Angelesben azt a férfit, akiről feltételezik, hogy a Mohamed prófétát gyalázó amatőr film producere, de nem erről fogják kikérdezni.
2012.09.15 20:30MTINakoula Basseley Nakoulát 2010-ben banki csalások miatt 21 havi szabadságvesztésre ítélték, de feltételesen szabadlábra helyezték. E feltételek esetleges megsértését vizsgálják a hatóságok - közölte Cerritos városrész seriffi irodája.
A férfi önként ment be a kihallgatásra, a kísérő rendőrök nem bilincselték meg. A feltételes szabadlábra helyezésekkel foglalkozó szövetségi nyomozók kérdezik ki - mondta egy szóvivő, aki szerint az illető nem fog azonnal hazatérni.
Az Innocence of Muslims (A muszlimok ártatlansága) című filmnek a YouTube videomegosztóra feltöltött előzetese miatt erőszakos tiltakozások robbantak ki a muszlim világban, és a líbiai Bengáziban meggyilkolták az Egyesült Államok nagykövetét, valamint három munkatársát.
Amerikai hivatalos források szerint a film kapcsán nem indítanak vizsgálatot, még ha "gyújtó hatású" és erőszakot váltott is ki, mert az elkészítése nem bűncselekmény az Egyesült Államokban, ahol a szólásszabadságot erős törvények védik.