Erőszak
Rémisztő maszkos férfi járja éjszakánként Budafok-Tétényt - mindenhova bemászik
Hetek óta nyugtalanítja a XXII. kerület lakóit egy maszkos férfi, akit több biztonsági kamera is rögzített, miközben a környékbeliek egymást figyelmeztetik a gyanús alakra.
2026.08.24 12:45ma.huMaszkos férfi ólálkodik éjszakánként Budafok-Tétényben – számolt be róla a Huszonkettő helyi portál a kerületi lakók beszámolói alapján. A férfi a jelek szerint nem egyszeri alkalommal bukkant fel: többen azt állítják, hogy saját udvarukban is látták, egy beszámoló szerint pedig egy lakóingatlanba az ablakon keresztül is bejutott.
Az ismeretlen alakot legutóbb augusztus 17-én éjszaka észlelték. A beszámolók szerint hajnali egy és három óra között a Bartók, Dukát, Obulus, Bem Tábornok, XII. és XIV. utcák környékén mozgott. Az egyik biztonsági felvételen fekete melegítőnadrágot és pulóvert, sötét kesztyűt és maszkot visel, miközben egy kerítésen nyúl át.
A helyiek szerint azonban már korábban is történtek hasonló esetek. Egy lakó azt állította, hogy mintegy három héttel korábban a Barack utcában próbált bejutni házakba egy férfi, és akkor a rendőrség is kivonult. Több környékbeli további kamerafelvételekről számolt be.
A lakók a rendelkezésükre álló képek és egy kerítés méretei alapján megpróbálták megbecsülni az illető magasságát is: szerintük körülbelül 170 centiméter magas férfiról lehet szó. A közösségi oldalon terjedő egyik képet ugyanakkor mesterséges intelligenciával feljavították, ezért az nem az eredeti kamerafelvétel változatlan képe.
A környékbeliek most azt kérik, hogy akinek a biztonsági kamerája rögzíthette az ismeretlent, őrizze meg a felvételeket és szükség esetén adja át azokat a rendőrségnek.
Az eset kapcsán egyelőre érdemes óvatosan fogalmazni: a rendelkezésre álló információk jelentős része lakossági beszámolókból származik, és a férfi személyazonossága, szándéka, illetve az egyes esetek közötti kapcsolat sem tisztázott. Az Index megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot, de cikkük megjelenésekor még nem érkezett hivatalos rendőrségi tájékoztatás.
Kinyomtatom

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


