Egy férfit és két nőt fogott el a rendőrség
80 százalékos kamatra adták az élelmiszert - őrizetben a salgótarjáni uzsorások
Őrizetbe vette a rendőrség azt a salgótarjáni férfit és két nőt, akik 2010-től kezdve adtak kölcsönt arra rászorulóknak, valamint boltjukban 80 százalékos kamatra adtak élelmiszert és egyéb termékeket.
2013.09.04 09:48Havariapress
A nyomozás adatai szerint egy férfi és egy nő 2010-től kezdődően adott kölcsönt mélyszegénységben élő családoknak Salgótarjánban és környékén, valamint élelmiszerüzletükben 80 százalékos kamatra adtak különböző termékeket.
Ezen túl egy családnak albérletet biztosítottak, amelynek díját 70 százalékos kamattal kellett a család tagjainak kifizetnie. A sértettektől elvették bankkártyáikat, és az arra érkező összegeket minden alkalommal leemelték.
Az adósok tartozásáról egy ismerősük, egy 36 éves nő vezetett nyilvántartást. A rendőrség a két nőt és a férfit a közelmúltban elfogta, őrizetbe vette és kezdeményezte előzetes letartóztatásukat. Az ügyben üzletszerűen elkövetett uzsora bűncselekmény miatt folyik az eljárás.