Szegény AMD...
Feltörőben az nVidia, de az árfolyama csökkent
Érdekes helyzetben van az nVidia: mióta az AMD megvette az ATI-t, nem talál igazán magára a korábban oly innovatív cég. Így az Intel és nVidia is szépen keres - utóbbinak mégis csökkent az árfolyama.
2008.02.18 13:50ma.hu2007. negyedk negyedévében is folytatódott az nVidia diadalmas menetelése: 1,2 milliárd dolláros rekordbevételt szedtek össze, 37 százalékkal nőtt a forgalma. A cég nettó nyeresége 257 millió dollár, ez éves szinten már 57 százalékos pluszt jelent. A bruttó eredményhányaduk mégis csökkent - fél százalékponttal. Ez a mérték azonban már kiborította a befektetőket, így a cég részvényeinek árfolyama szélsebesen 13 százalékot esett. A többletköltségeket generáló problémát állítólag egy - azóta orvosolt - technikai gond okozta.
A cég termékeire minden fronton nagy kereslet volt, de az abszolút sztárterméknek a különálló videóvezérlők számítottak: 80 százalékkal nőttek az eladások. A felmérések szerint minden szegmensben piacvezető a cég.
Amit mutat az is, hogy éves szinten 34 százalékkal nőtt a cég forgalma, nettó eredménye pedig 78 százalékkal.