Időjárás-előrejelzés
Enyhül az idő
Délkeleti áramlással már kissé enyhébb levegő áramlik hazánkba, ami elsősorban a déli országrészben lesz érezhető.
2016.10.14 07:32ma.huPénteken délkeleti áramlással már kissé enyhébb levegő áramlik hazánkba, ami elsősorban a déli országrészben lesz érezhető. Változó vastagságú felhőzet mellett, mindenütt várható több-kevesebb napsütés. Csapadék nem hullik. Szerte a Dunántúlon megélénkül, északnyugaton megerősödik a délkeleti szél, az ország keleti részén gyenge vagy mérsékelt keleties légmozgás lesz jellemző.
Este általában kevés felhő mellett, az északnyugati területeken élénk marad a szél. Enyhe lesz az este.
Éjszaka ismét erősebben megnövekszik a felhőzet, de reggelig csapadék még nem valószínű. Főként keleten ködfoltok alakulhatnak ki. A légmozgás a Kisalföldön is mérséklődik. Számottevően nem hűl le a levegő.
Szombatra változékonyabb idő ígérkezik, több felhőre, rövid napsütéses időszakokra, és alkalmanként kisebb esőre, záporesőre is készülhetünk. A délnyugati határszélen, a délután folyamán akár zivatar is előfordulhat. A jellemzően mérsékelt délkeleti széllel átmenetileg jelentősen enyhébb levegő áramlik térségbe. A reggeli ködfoltok foltokban, a szélvédett helyeken tartósabban megmaradhatnak.
Közlekedésmeteorológia
Pénteken napközben az időjárás nem nehezíti a közlekedést.
Szombat reggel, illetve délelőtt főként keleten ködfoltok nehezítik helyenként a közlekedést. Napközben szerte az országban elszórtan futó záporok alakulhatnak ki, emiatt szakaszonként nedves útburkolatokkal találkozhatunk. Ilyen esetben csökkenteni kell a haladási sebességet, különösen kanyarban, mert a vizes útfelület lényegesen csúszósabb, mint a száraz burkolat.
Vasárnap most úgy néz ki, hogy az középső országrész felett időről-időre felszakadozhat a felhőtakaró, míg északnyugaton, nyugaton, illetve délkeleten borongósabb, hűvösebb idő a legvalószínűbb esőkkel, záporokkal.
A jövő héten, legalább csütörtökig előreláthatólag a felhőké lesz a főszerep, elszórtan esőkkel, illetve tartósabb ködfoltokkal. Csak elvétve fordul elő, átmeneti naposabb, illetve derengőbb időszak.