Belvíz
Emberek a gáton - több mint háromszázan védekeznek
A regionális vízügyi igazgatóság 319 munkatársa vesz részt a belvíz elleni védekezésben az Alsó-Tisza vidékén.
2015.02.11 09:44MTI
MTI/Kelemen Zoltán Gergely
Az igazgatóság dolgozói folyamatosan ellenőrzik a védműveket, eltávolítják a vízinövényeket és az uszadékot a csatornákból, a gépészek biztosítják a szivattyútelepek folyamatos működését. Gátér és Kiskunfélegyháza térségének belvízmentesítését a Csukáséri főcsatornához telepített mobil szivattyúkkal is segítik - tudatta Kádár Mihály védelemvezető-helyettes.
Az igazgatóság területén 47750 hektárt öntött el a belvíz, ebből 26900 hektár vetés és szántó. A nyolc belvízvédelmi szakaszon összesen 71 szivattyútelep üzemel, csaknem felük egész nap, az egy nap alatt a főgyűjtőkbe átemelt víz mennyisége mintegy 2,2 millió köbméter volt - tudatta a védelemvezető-helyettes.
Békés megyei helyzet (MTI/Lehoczky Péter)
Az elöntések nagysága a talaj telítettsége miatt - a szivattyúzások ellenére is - várhatóan csak lassan fog csökkenni, mivel a téli időszakban sem a párolgás, sem a növényzet nem segíti a belvizes helyzet javulását.
Egyre több falvat vagy várost is érint a belvíz - az igazgatósághoz érkezett adatok szerint - már tizenhárom helyen másod-, öt településen pedig elsőfokú készültség mellett zajlik a védekezés.
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


