Pilóták az új rendszer ellen
Alonso sem örül a változásoknak
A kétszeres világbajnok Fernando Alonso is beállt a sorba, kritizálta a Nemzetközi Automobil Szövetséget (FIA), amiért ilyen rövid idővel a szezon kezdése előtt változtattak szabályokat.
2009.03.19 12:27f1-live.huA FIA kedden jelentette be, hogy megváltoztatják a pontszámítása rendszert, innentől kezdve a győzelmeket fogják számolni. Így mindenképpen az lesz a világbajnok, aki több futamot nyer a szezon során.
A spanyol versenyző a Force Indiás Adrian Sutil véleményén van, vagyis szerinte se tesz jót a sportágnak a rendszeres változtatás. „Nem értem, miért kell állandóan változtatni a szabályokat. Szerintem egy ilyen döntés csak összezavarja a rajongókat, nézőket.”- mondta Alonso a hivatalos oldalán.
„A Forma-1 az elmúlt több mint 50 évet a csapatoknak, a versenyzőknek, a szponzoroknak és a szurkolóknak köszönheti. Egyik rajongót sem kérdezték meg arról, mi a véleményük erről a döntésről.”
„Amiatt kevésbé aggódok, hogy milyen hatással lesz a szezonra ez a hirtelen jött döntés, amiatt viszont komolyan, hogy ez hatással lehet a Forma-1 jövőjére. Remélem ezeket a döntéseket a rövidtávú jövőben újra lehet gondolni.”- zárta le a kétszerese világbajnok.