Elszigetelődünk a közösségi oldalak miatt?
A Facebook nem összehoz, hanem elidegenít!
Amerika egyik vezető akadémikusa szerint a közösségi oldalak, mint a Facebook vagy a Twitter, lassan átveszik az uralmat az életünk felett, és egyre elszigeteltebbé, elembertelenedettebbé tesznek minket.
2011.01.30 14:00medipress.huA Daily Mail beszámolójából kiderül, hogy Sherry Turkle professzor, a Massachussetts-i Műszaki Intézet munkatársa már el is nevezte a jelenséget „modern őrületnek".
A professzor asszony azzal érvel, hogy miközben azt az illúziót keltjük magunkban, hogy a technika segítségével könnyebben kommunikálunk másokkal, valójában elszigeteljük magunkat a valódi emberi kapcsolatoktól, és egy cyber-világot hozunk létre, amelynek semmi köze a valódihoz.

Turkle, aki Együtt egyedül (Alone Together) című könyvével támadást indított az információs kor ellen, egyenesen úgy véli, hogy a közösségi oldalak megőrjítik a felhasználókat, akik nem ritkán egészen kóros viselkedést tanúsítanak.
Példaként említ egy illetőt, aki a temetési szertartás közben is az iPhone-ját nézegette. Turkle könyve része annak az Amerikában egyre terjedő internetellenes reakciónak, miszerint nem ártana kevesebb időt tölteni a Twitter-en és hasonló oldalakon.
A professzor mellett számos amerikai akadémikus emelt már szót az egyre növekvő internet-őrületet ellen. William Kist professzor az ohio-i Kent State Egyetemről például a 42 éves Simone Back halálát hozta fel elrettentő esetként, aki karácsonykor kiposztolta öngyilkossági szándékát a Facebook-on, de 1085 „barátja” közül egy sem hívott számára segítséget, helyette különféle sértegetéseket jegyeztek be az oldalára.
A Twitter és Facebook védelmezői azonban váltig állítják, hogy a közösségi oldalaknak számos előnye van, például nagy segítséget jelentenek az egymástól távoli helyekre szakadt ismerősöknek a kapcsolattartásban.