Főzzé', mossá', takariccsá'?
A magyarok harmada szerint otthon van a nők helye
Az Ipsos közvélemény-kutató vizsgálata szerint a magyarok 34 százaléka egyetért azzal a megállapítással, hogy a "nőknek otthon a helye".
2010.03.08 13:49MTIA társaság az MTI-hez hétfőn eljutatott közleményében a Reuters hírügynökségnek készített nemzetközi felmérését ismerteti, amely szerint Magyarországon a férfiak 40 százaléka, míg a nők 28 százaléka csatlakozik a fenti megállapításhoz.
A nemzetközi nőnap alkalmából, összesen 23 országban végzett felmérés szerint a megkérdezett mintegy 24 ezer, különböző állampolgárságú felnőtt 26 százaléka osztotta a nőket otthonukba záró álláspontot.
Az Ipsos közvélemény-kutatásából kiderül továbbá, hogy a kérdésről Oroszországban és Kínában gondolkodnak a magyarországihoz hasonló módon.
A lakosság aránya alapján pedig a legtöbben Indiában (54 százalék), Törökországban (52 százalék) és Japánban (48 százalék) képzelik el otthon a nők helyét, míg a legkisebb, 9 százalékos arányban Argentínában, Franciaországban és Mexikóban tartanák otthon a nőket.
Kapcsolódó írások:
- Nőnapi szexbojkott- virág után ne legyen szex!
- Érdekességek a nők és a férfiak autóvezetési szokásairól
- Az európaiak többsége szívesebben látná meztelenebbül az iszlám nőket
- Ne féljenek a tuskók, a szőrösek és a bőgőmasinák
- Szőkék előnyben: a nők nyerték a világszintű műveltségi versenyt
- A lógó has csak a disznóknál szexi