Környezetszennyezés

Visszavitette a II. kerület a szabálytalanul kidobott hulladékot tulajdonosának

Rajtahagyták a dobozokon a kiszállítási címet, így nem volt nehéz dolgok a városrendészeknek.

2022.07.16 08:08ma.hu

"Előfordul a hogy a szabálytalanul kirakott hulladék eredete könnyen azonosítható. Így történt a Csatárka úton is, ahol a szelektív üveggyűjtőhöz helyeztek ki nagy mennyiségű papírhulladékot, amelyet egy Felső Zöldmáli úton lévő háztól hoztak ide" - írta a II. kerület alpolgármestere, Dr. Varga Előd Bendegúz Facebook-oldalán.

Így a nem kis mennyiségű hulladékot a kerületi városrendészek visszavitték a feladónak. "Természetesen előfordul az is, hogy a megbízott hulladékszállító cég jár el szabálytalanul. Az ilyen esetek miatt érdemes megőrizni a számlát, hiszen hatósági eljárás indul a szemetelés miatt, és így biztosan a felelős kapja a büntetést" - tette hozzá a politikus.

Fontos, hogy a szelektív hulladékgyűjtőket a rendeltetésüknek megfelelően használjuk! Ne dobjunk bele más típusú szemetet, és főleg ne tegyünk a gyűjtőn kívülre nem oda való hulladékot!

Vigyázzunk a környezetünkre!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.