700 millió forint
Négyszáz hallgató kapott ösztöndíjat a Pannon Egyetem projektjében
Száz oktató és több mint négyszáz, ösztöndíjban részesülő hallgató vett részt a Pannon Egyetem tudományos képzését támogató, 700 millió forintból gazdálkodó projektben - ismertették pénteken a veszprémi intézményben.
2013.02.15 12:55MTIGerencsér András egyetemi tanár, a projekt szakmai vezetője elmondta: a Pannon Egyetem több tehetséggondozó műhelyt tart fenn, és hét doktori iskola működik az intézményben. A pályázat keretében további lendületet kaptak a kiemelt képességű hallgatók támogatásához - tette hozzá.
Tájékoztatása szerint a Pannon Egyetem és konzorciumi partnere, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében benyújtott pályázata 2011-ben 669 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott; a projekt 2011. augusztus 1-jén indult és 2013. július 31-én zárul.
A Tudományos képzés műhelyeinek támogatása a Pannon Egyetemen című projekt célja az intézmény tehetséggondozó műhelyeinek összehangolt fejlesztése, továbbá olyan feltételek megteremtése, amelyek lehetőséget biztosítanak a tehetséges hallgatók számára tudományos kutatómunkájuk egyéni és szervezett fejlesztésére.
Az elmúlt másfél évben a projekt részeként mintegy száz oktató és több mint négyszáz hallgató több külföldi és hazai konferencián vett részt; neves vendégelőadókkal számos kurzust és képzést szerveztek - ismertette az eredményeket a szakmai vezető.
A projekt keretében több konferenciát szerveztek, a karok képviselői pedig minden évben a Kiemelkedő tudományos eredményeket elért hallgató elnevezésű díjra jelölhettek arra érdemeseket.
Az infrastruktúrafejlesztés részeként számos nagy értékű műszert, valamint a kutatásokhoz elengedhetetlenül szükséges kutatási anyagokat, vegyszereket, laboreszközöket szereztek be - összegezte Gerencsér András.
Kapcsolódó írások:
- Visszautasítja az offshore-vádat az NFÜ pályázatán nyertes projektgazda
- Kezdődhet a csepeli szociális városrehabilitációs projekt megvalósítása
- Magyar kutatócsoport is részese az Emberi Agy Projektnek
- K+f projektekre nyert hárommilliárd forintot a Debreceni Egyetem
- Lezárult a Nemzeti Hálózatfejlesztési Projekt első szakasza