"Földön, vízen, levegőben"
Az ország legjobb határrendész-járőrei versenyeznek Kiszomboron
A napi munkához kapcsolódó feladatokban mérik össze tudásukat az ország legjobbjai az első ízben megrendezett határrendészeti járőrversenyen szerdán a Csongrád megyei Kiszomboron.
2012.06.27 11:25MTISzilasi-Horváth Jenő, a Kiszombori Határrendészeti Kirendeltség vezetője elmondta, a Földön, vízen, levegőben címet viselő versenyen tizenöt megye 19 négyfős csapata indult el. A különböző határrendészeti szakterületen dolgozó rendőröknek egy 15 kilométeres pályát kell teljesíteniük, miközben nyolc állomáshelyen adhatnak számot felkészültségükről. A távból 4,8 kilométert gyalogosan kell megtenniük az indulóknak, de a verseny sikeres teljesítéséhez csónakkal át kell kelni a Maroson is, majd a folyó fölött drótkötélpályán visszatérni a kiindulási oldalra.
A feladatok között szerepel okmányismeret, ekkor a járőröknek a szolgálatteljesítés során is használt eszközök segítségével kell kiválasztaniuk a hamisított dokumentumokat. Lesz gépjármű-átvizsgálás, amely során elrejtett fegyvert, lőszert, robbanóanyagot és kábítószert kell felkutatniuk a versenyzőknek. Az indulók bizonyíthatják elsősegélynyújtás tudásukat, és határrendészeti jogi ismereteiket is. Az egyik legnehezebbnek ígérkező feladat a terepkutatás lesz: a járőröknek a külterületen elbújt embereket kell megtalálniuk és elfogniuk.
Mivel Csongrád megyében igen sok határsértő igyekszik illegálisan magyar területre jutni – tavaly 3258 volt az elfogott migránsok száma, idén pedig már a kétezret is meghaladta -, és az elmúlt hónapokban előfordult, hogy nemcsak éjszaka, hanem nappal is próbálkoztak, plusz pontot kap az a csapat, amelynek sikerül igazi határsértőt fognia.