Ellátás

KTK: a nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen

A 30 ezer forintos utalvány papíralapú lesz, többféle címletben, és ősszel postai úton kézbesítik az érintetteknek.

2025.07.12 18:30MTI

A nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen - tájékoztatta a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) szombaton közleményben az MTI-t.

A közlemény szerint a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról a sajtóban megjelent információk hamisak, félrevezetőek. Ahogy más hasonló esetben, ebben is:
az utalványok kézbesítését a posta végzi, és ha a postai kézbesítés nem lesz sikeres - mert a nyugdíjas esetleg nincs otthon és nem veszi át az utalványt -, az nem fog elveszni, hanem a postán átvehető lesz 10 munkanapig, és erről a posta a szokásos módon értesítőt hagy - tették hozzá.

A kormány eltökélt abban, hogy minden eszközzel fellépjen az indokolatlan áremelések ellen. Az árréscsökkentés mellett az élelmiszer-utalvánnyal egy külön támogatást is biztosítanak a nyugdíjasok számára.

A 30 ezer forintos utalvány papíralapú lesz, többféle címletben, és ősszel postai úton kézbesítik az érintetteknek. A tervek szerint az utalvány 2025. december 31-ig lesz beváltható a vidéki kisboltokban, a nagyobb üzletláncokban, a piacokon, és az őstermelőknél is - fűzte hozzá a KTK.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.