Hoppá: nagyobb az export Romániában
Az idén első ízben nagyobb a román autóexport, mint az import
Románia az idén várhatóan 350 ezer személyautót exportál, ebből 180 ezer a kész Dacia személyautó, a többi összeszerelésre kész csomag lesz, írta szerdán az Agerpres hírügynökség.
2008.10.15 18:20MTIKözben a hazai piac szűkül a Renault-csoporthoz tartozó Dacia számára: az első nyolc hónapban körülbelül 60 ezer autót adott el Romániában, 15 százalékkal kevesebbet, mint a tavalyi első nyolc hónapban.
Ugyanakkor az exportja 41 százalékkal nőtt, több mint 90 ezerre. Idén első ízben a román autóexport meg fogja haladni a behozatalt, idézte a román autógyártók szövetségének elnökét, Constantin Stroét a hírügynökség.
Az idei import várhatóan 200 ezer autó lesz. Jövő év végén vagy 2010 elején termelni kezd a Ford új, craiovai üzeme is, tovább növelve a kivitelt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:19 Karácsony Gergely: felújíthatják a Nyugati téri aluljárót
- 14:13 Több politikus letartóztatását is elrendelte a bíróság az óbudai korrupciós ügyben
- 13:11 Sulyok Tamás alkotmányos válsághelyzet kialakulására hívta fel a figyelmet
- 12:10 Az ír miniszterelnök üdvözölte Magyar Péter elkötelezettségét a jogállamiság helyreállítása mellett
- 11:09 Szeizmológiai obszervatórium: májusban 161 földmozgást regisztráltak a Kárpát-medencében
- 10:08 Ejtette a tavalyi pécsi pride gyűlés szervezője ellen emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség
- 9:06 Ejtették a vádat Karácsony Gergellyel szemben a Budapest Pride szervezése miatti ügyben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06

Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


