Csak az első fél évben

CIB-csoport: 34 milliárd forint adózás utáni veszteség

A CIB Bank konszolidált mérlegfőösszege idén az első fél évben 1711,6 milliárd forint volt, 2013. első fél évében 1849,2 milliárd forintot tett ki.

2014.08.01 19:58MTI

A CIB-csoport az első fél évben a növekvő bevételek mellett 14 milliárd forintra csökkentette a normál banki működésből származó veszteségét, adózás után 34 milliárd forint veszteséggel zárt - közölte a hitelintézet pénteken az MTI-vel.

A pénzintézeti csoport közleménye szerint a javulás az előző évekhez képest, elsősorban a 2013-ban elfogadott, fenntartható növekedésen alapuló banki stratégiának köszönhető. A CIB Bank konszolidált vesztesége adózás után tavaly az első fél évben 57,7 milliárd forint volt.

A CIB Banknak a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett konszolidált eredménykimutatása szerint a nettó kamatbevétel és a nettó jutalék- és díjbevételek alapján számított nettó eredménye mintegy 44 milliárd forintot ért el, ami mintegy 3 milliárd forinttal több a tavalyinál.

A bankcsoport az eredménykimutatás szerint 5,9 milliárd forint bankadót fizetett 2014 első fél évében.

Adózás előtt a bankcsoport 31,8 milliárd forint veszteséget mutatott ki az idei első fél évben, szemben a tavaly első félévi 57,3 milliárd forinttal.

A CIB Bank konszolidált mérlegfőösszege idén az első fél évben 1711,6 milliárd forint volt, 2013. első fél évében 1849,2 milliárd forintot tett ki.

A fogyasztói kölcsönökkel kapcsolatban nemrég elfogadott törvény miatt a CIB-csoport 2014 első fél évében 20 milliárd forint terven felüli céltartalékot képzett a devizakölcsönökkel kapcsolatos árfolyamrés korrigálására.

A Reuters brit hírügynökségnek nyilatkozva Carlo Messina, a CIB Bank olasz tulajdonosának, az Intesa Sanpaolo bankcsoportnak a vezérigazgatója nem tudta megmondani, hogy a jelenleg betervezett 65 millió eurós második negyedéves költségeken felül lesznek-e még külön kiadásaik a devizaadósokat megsegítő magyarországi törvények miatt.

A bankcsoport második negyedéves jelentését ismertető telefonos konferenciabeszélgetésen a vezérigazgató elmondta, hogy stratégiai fontosságúnak tekintik a magyarországi működésüket és maradni szeretnének az országban.

A CIB Bank a BÉT honlapján a héten szerdán közölte: a tulajdonos olasz Intesa Sanpaolo S.p.A. 15,35 milliárd forintos tőkeemelést hajt végre magyarországi leánybankjánál, a CIB Bank Zrt.-nél.

A tőkeemelés 1 darab 1 forint névértékű új "A" sorozatú törzsrészvény zártkörű forgalomba hozatalával történik, a részvény kibocsátási értéke 15,35 milliárd forint, amit a részvényes forintban köteles megfizetni. A névérték és a kibocsátási érték közötti különbözet a tőketartalékba kerül. A CIB jegyzett tőkéje az alaptőke-emelést követően 145 milliárd 5 forintról 145 milliárd 6 forintra emelkedik.

A CIB Bank veszteséges volt 2013-ban, de kisebb veszteséggel zárt tavaly, mint egy évvel korábban. A pénzintézetnek 2013-ban adózás után 131,81 milliárd forint vesztesége volt, közel 10 százalékkal kevesebb, mint a 2012-es 151,44 milliárd forintos veszteség. A bank nettó kamatbevétele tavaly 37,5 milliárd forintra nőtt a 2012-es 35,3 milliárd forint után. A nettó jutalék- és díjbevételek 31,5 milliárd forintot tettek ki 2013-ban és 26,5 milliárd forintot 2012-ben, míg az összesített nettó banki jövedelem 90,1 milliárd forintra emelkedett 2013-ban a 2012-es 83,3 milliárd forintról.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.