Siker

Cordenonsi tenisztorna - Piros Zsombor elődöntős

Két szettben jobbnak bizonyult a brazil Thiago Seyboth Wildnél.

2019.08.16 18:01MTI

Piros Zsombor elődöntős lett az olaszországi Cordenonsban zajló, 69 ezer euró (22,5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, miután a pénteki negyeddöntőben két szettben jobbnak bizonyult a brazil Thiago Seyboth Wildnél.

Piros (448. a világranglistán) mindkét szettben 1:1 után rögtön brékelőnybe került: az első játszmában ez bőven elég volt a dél-amerikai (373.) riválissal szemben, a másodikban viszont újabb két brék után már 5:2-re elhúzott, és saját adogatójátéka során már mérkőzéslabdához is jutott. Brazil ellenfele azonban nagyot küzdött, és felzárkózott 4:5-re. A magyar játékos végül az ötödik meccslabdájával tudta lezárni az összecsapást.

A 6:4, 6:4-re megnyert találkozó 1 óra 35 percig tartott.

A magyar teniszező a szombati elődöntőben a 25 éves ausztrál Christopher O'Connell-lel (313.) mérkőzik meg.