Sport

Kerékpár Eb - Holland siker a női mezőnyversenyben

A hazai közönség örömére a holland Amy Pieters nyerte szombaton a női mezőnyversenyt az Alkmaarban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

2019.08.11 06:30MTI

Az esemény honlapjának beszámolója szerint a 28 éves győztes egy háromfős szökevénycsoport tagjaként diadalmaskodott a 115 kilométeres távon, miután a sprintbefutóban gyorsabbnak bizonyult az olasz Elena Cecchininél és a német Lisa Kleinnél.

Az U23-as férfiak 138 kilométeres viadalán a két magyar induló közül Karl Ádám az élcsoport tagjaként a 24. helyen ért célba, míg Peák Barnabás feladta a versenyt.