Tenisz

Karriercsúcs: Fucsovics 60. a világranglistán

Fucsovics Márton öt helyet javítva, pályafutása legjobbjaként a 60. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a svájci Roger Federer vezet.

2018.03.19 10:15MTI

A 26 éves magyar játékos a múlt héten az elődöntőben búcsúzott az egyesült államokbeli Irvingben rendezett, 150 ezer dollár összdíjazású tornán, s ez a szereplés elég volt ahhoz, hogy előrelépjen. Eddigi legjobbja a 62. hely volt, ezt február elejétől néhány hétig birtokolta.

A magyar szövetség Facebook-oldala alapján Magyarországnak legutóbb 33 évvel ezelőtt volt top 60-as férfi játékosa, 1985 júliusában Taróczy Balázs az 57. helyen állt.

Fucsovics ezen a héten Miamiban gyűjtheti tovább a pontokat.

Federer címvédőként kikapott vasárnap Juan Martin del Potrótól az Indian Wells-i verseny döntőjében, így bár megtartotta vezető helyét, az előnye jelentősen csökkent a második helyen álló, spanyol Rafael Nadallal szemben. A győztes argentin játékos két helyet javítva feljött a hatodik pozícióba a világranglistán.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):