EURO-2016

MTVA: a magyar-belga meccset csaknem hárommillióan követték az M4 Sporton

Az M4 Sport indulása óta a csatorna legnézettebb mérkőzése volt a vasárnap esti Magyarország-Belgium összecsapás, a meccset csaknem hárommillióan követték az M4 Sporton.

2016.06.27 14:35MTI

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfői közleménye szerint a majdnem hárommilliós nézettséggel ez a mérkőzés volt az utóbbi tíz év legnézettebb sporteseménye, és 2016-ban ez a mérkőzés volt a legnézettebb műsor a hazai televíziós piacon.

A Magyarország-Belgium Eb-nyolcaddöntő nézettsége 2 millió 796 ezer, közönségaránya a teljes népesség (4+) körében 61,5 százalék volt.

Az első félidei nézettség 2 millió 810 ezer, a másodiké 2 millió 829 ezer volt. A mérkőzés legnézettebb percében (21:29-kor) 3 millió 89 ezer volt a nézettség, de többször voltak olyan percei a meccsnek, amikor 3 milliónál több magyar szurkolt a tévéképernyők előtt.

A meccs napján az M4 Sport volt a legnézettebb csatorna a teljes népességben (27,0 százalék), a 18-49 évesek körében 30,5 százalék), és a férfiak körében (33,9 százalék) is.

Mint írták, "a magyar közmédia teljes online portfoliója is új rekordokat döntött meg", összesen 318 363 (a múlt szerdai meccsnél 315 125) látogatót vonzottak az Eb élő közvetítései és hírei.

Az MTVA közölte azt is, a legnagyobb konkurens userszám, azaz a legtöbb, egy adott pillanatban az online közvetítést nézők száma: 106 897 volt (a magyar-portugál meccsnél: 100 766). Vagyis egy újabb rekorddal javított az m4sport.hu élő közvetítése. A közmédia további portáljainak látogatottsága a következők szerint alakult: mediaklikk.hu: 194 406, m4sport.hu: 90 688, hirado.hu: 59 545, petofilive.hu: 13 942 - olvasható a közleményben.