A hálón túl

Férfi kézilabda NB I - A Veszprém Szegeden lett bajnok

A címvédő MVM Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I 2015/16-os idényét, miután a felsőházi rájátszás utolsó fordulójában 26-26-os döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged otthonában.

2016.05.21 17:07MTI
MTI Kovács Anikó

A záróforduló előtt a veszprémiek két ponttal vezettek az ősi rivális előtt, miután a két csapat múlt szombati, veszprémi mérkőzésén a hazaiak 30-29-re győztek. A Szeged akkor lett volna bajnok, ha most legalább két góllal nyer. A Tisza-partiak a meccsen egyszer sem vezettek, és hiába hajráztak jól, ez kevés volt a sikerhez. A Veszprém 24-edszer lett bajnok.

K&H férfi liga, rájátszás:

az 1-6. helyért: MOL-Pick Szeged - MVM Veszprém 26-26 (12-16) --------------------------------------------

A két csapatnak idén már volt egy döntője: a Magyar Kupában is címvédő Veszprém akkor csak büntetőkkel tudott győzni a Szeged ellen Debrecenben.

Az idén nem rendeztek klasszikus döntőt, hanem a felsőházi rájátszás keretében körmérkőzések után dőlt el az aranyérem sorsa.

A záróforduló előtt a címvédő veszprémiek két ponttal vezettek az ősi rivális előtt, s a Szeged akkor lett volna 1996 és 2007 után ismét bajnok, ha legalább két góllal nyer.

A vendégeknél a sérült Chema Rodriguez nem vállalta a játékot, míg a hazaiaknál nem kevesebb mint 10 játékos most szerepelt utoljára szegedi színekben.

Kemény védekezéssel nyitott a Bajnokok Ligája egy hét múlva esedékes négyes döntőjére készülő Veszprém, és lépéselőnybe is került, sőt a 10. percben már 5-2-re vezetett. Dean Bombac még büntetőt is rontott, de lassan összeállt a Pick támadóalakzata, és a 19 percben 9-9-re egyenlített, igaz, fordítani nem tudott.

A szünet előtti hajrá megint a vendégeké volt, és a félidőt Renato Sulic szépségdíjas találata zárta. A beállós a kapunak háttal, estében lőtte be a labdát a kapus lábai között a hálóba.

A második félidőben próbálta fokozni az iramot a házigazda, ám a jól védekező rivális tartotta előnyét, sőt egyes szakaszokban növelte is a különbséget, volt 20-14 is a 38. percben. Minden energiáját mozgósította a Szeged, és amikor 21-18-ra feljött, időt kért a címvédő.

Az utolsó tíz percre is maradtak izgalmak, miután 23-21-re felzárkózott a Tisza-parti együttes. A vendégek hétméterest rontottak, ezután időt kért az ellenfél, és hat perccel a vége előtt lehozta a kapusát, hogy eggyel több emberrel támadhasson. Balogh Zsolt hétméteresét Mirko Alilovic kivédte, és ez demoralizáló volt. Piotr Wyszomirski viszont két fontos hárításával erőt adott a Szegednek, így az 58. percben 25-24 lett az állás. A Veszprém lassan szőtte támadásait, játszott az idővel.

Az utolsó percet három góllal kellett volna megnyernie a Szegednek, amely egyenlített (25-25), de többre nem futotta. Időt kért a címvédő, majd Momir Ilic betalált, eldöntve ezzel a bajnoki címet, mert utána már csak egy újabb egyenlítésre futotta a Szegednek az utolsó másodpercekben. A Veszprémnek a mostani a 24. bajnoki címe (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016).