Brazília

Sportlövő vk - Sidi Péter hetedik lett összetettben

A komáromiak világ- és Európa-bajnoka az alapversenyt 1173 körrel a hetedik pozícióban zárta, majd a nyolcas döntőben is ezen a helyen végzett.

2016.04.24 19:48MTI

Sidi Péter bejutott a döntőbe, s végül hetedik lett a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számban a sportlövők Rio de Janeiró-i világkupa-versenyének zárónapján.

A verseny honlapja szerint a komáromiak világ- és Európa-bajnoka az alapversenyt 1173 körrel a hetedik pozícióban zárta, majd a nyolcas döntőben is ezen a helyen végzett. A fináléban Sidi 404,6 körrel zárt.

A szám másik magyarja, Péni István 1162 körös alaperedménnyel 32. lett.

Az olimpiai tesztversenynek is számító vk-viadalon Magyarországot a nyolc olimpiai kvótás sportlövő képviselte.