Hungarian Open

Miskolczi Julianna aranyérmes 10 méteren

A viadalon - amely a jövő évi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság főpróbájának is tekinthető - 21 ország 242 versenyzője vesz részt.

2015.11.29 08:45MTI

Miskolczi Julianna légpuskában aranyérmet nyert a Győrben zajló, 12. Hungarian Open nemzetközi 10 méteres - korábbi nevén légfegyveres - sportlövő-viadalon.

A magyar szövetség honlapján közölt szombati beszámoló szerint a szám tavalyi Európa-bajnoka a döntőben egy szerb riválisával való szétlövés után szerezte meg az első helyet.

Miskolczi mellett Nemes Adrienn bronzérmet szerzett légpisztolyban, ebben a számban a két, már riói olimpiai kvótás magyar sportolónak, Tobai-Sike Renátának és Csonka Zsófiának nem sikerült a döntőbe jutnia, előbbi a 10., utóbbi a 11. helyen végzett.

Férfi légpisztolyban legjobb magyarként Tátrai Miklós negyedikként zárt.

A verseny vasárnap reggel 8 órakor folytatódik, a belépés ingyenes.