Medáliák

Három magyar úszóarany vasárnap Luxembourgban

Jakabos - a pénteki egy arany és a szombati két ezüst után - a zárónapon a 100 méter pillangó döntőjében nyert 59.99 másodperces idővel, valamint második lett 100 méter gyorson (56.23 mp).

2015.02.01 20:30MTI
MTI Fotó: Kovács Anikó

Cseh László, Jakabos Zsuzsanna és Balog Gábor is győzött a luxembourgi nemzetközi úszóverseny befejező napján vasárnap.

Az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh, aki szombaton mind a három medálfajtából szerzett egyet, vasárnap a 100 méter pillangó döntőjében bizonyult a legjobbnak 52.57 másodperces versenycsúccsal az Euro-Meet 2015 elnevezésű viadal honlapja szerint.

Jakabos - a pénteki egy arany és a szombati két ezüst után - a zárónapon a 100 méter pillangó döntőjében nyert 59.99 másodperces idővel, valamint második lett 100 méter gyorson (56.23 mp). Ugyanilyen mérleggel rukkolt ki az előző nap 100 méter háton első Balog: ő 200 méter háton győzött 2:02.38 perccel, és másodikként ért célba 50 méter háton (26.00).

A 13 éves magyar tehetség, Gyurinovics Fanni beverekedte magát a 100 méteres gyorsúszás döntőjébe, ahol nyolcadik lett (57.67).