Rövidpályás úszó-vb

Csak Hosszú Katinka és Verrasztó Evelyn jutott tovább

Nem járt távol a nyolc közé jutástól Bernek Péter és Biczó Bence, valamint a 4x50 méteres férfi vegyesváltó sem.

2014.12.07 13:30MTI

A délelőtti selejtezőkből csak ketten jutottak tovább a magyarok közül Dohában, az úszók rövidpályás világbajnokságának befejező napján: 200 méter gyorson Hosszú Katinka a harmadik, Verrasztó Evelyn pedig a nyolcadik idővel biztosította helyét a vasárnap délutáni döntőben.

A FINA, a sportág nemzetközi szövetsége által 2014 legjobb női úszójának választott Hosszú, aki a katari vb korábbi négy versenynapján - egyformán világcsúccsal - négy aranyat, továbbá két ezüstöt szerzett, a zárónap délelőttjén a 200-as sprinterek között is megállta a helyét, hiszen összesítésben csak két riválist engedett maga elé az előfutamokban. Ideje, az 1:52.73 perc is igen jó, és ha a fináléban még közelebb kerül országos csúcsához (1:51.41), netán megdönti azt, az bizony újabb dobogós helyet érhet.

Ráadásul van még egy további esélye medálkollekciója bővítésére, miután szombaton 50 méter háton - hetedikként - szintén beverekedte magát a vasárnapi döntőbe. Verrasztó Evelyn, aki negyedik egyéni döntős fellépésére készülhet Dohában, 200 méter gyorson még éppen - nyolcadikként - bejutott a fináléba (1:54.80).

Nem járt távol a nyolc közé jutástól Bernek Péter és Biczó Bence, valamint a 4x50 méteres férfi vegyesváltó sem. Bernek, aki 400 méter gyorson világbajnok lett pénteken, vasárnap korábbi fő számában, a számára 2010-ben ifjúsági olimpiai bajnoki címet hozó 200 méter háton próbálkozott, de a teljes rangsorban végül a 12. lett (1:52.70). Ugyanígy zárt 200 méter pillangón a négy éve szintén ifjúsági olimpiai bajnokká avanzsált Biczó Bence (1:53.17), akinek szintén négy hellyel kellett volna előrébb végeznie a selejtezőben. A Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Holoda Péter, Kozma Dominik összetételű vegyesstaféta a 23 váltót felvonultató versengésben a 10. lett (3:27.14).

A többiek távolabb végeztek a továbbjutást érő helyektől: 200 méter háton Balog Gábor 14-ként (1:53.54), 200 méter pillangón - a 400 méteres vegyesúszásban csütörtökön vb-bronzérmes - Verrasztó Dávid 18-ként (1:54.55), 200 méter mellen Gyurinovics Fanni 30-ként (2:29.62) zárt.

Az 1500 méteres férfi gyorsúszás úgynevezett lassú futamainak egyikében próbált szerencsét Dudás Dániel, aki összesítésben a 41 induló közül 14-ként végzett (14:53.36). Hogy a teljes lajstromban hányadik hely jut neki, az a nevezési eredmények alapján a nyolc legjobbat felsorakoztató, gyakorlatilag a szám döntőjének tekintendő délutáni gyors futamtól függ. Itt is lesz magyar induló Gyurta Gergely személyében, aki a második időeredmény birtokosaként az 5-ös pályáról vághat neki a 60 medencehossznyi távnak.