Kosárlabda

Nagy hajrában győztünk az osztrákok ellen

Az augusztusi Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott nagy hajrával legyőzte a házigazdákat az ausztriai Felsőőrben (Oberwart) zajló négyes tornán.

2014.07.27 19:41MTI
freedigitalphotos.net/Salvatore Vuono

Eredmény: Magyarország-Ausztria 66-65 (8-14, 14-17, 20-19, 24-15)
A legjobb magyar dobók: Eilingsfeld 12, Ruják 10, Pongó 8

Stojan Ivkovic szövetségi kapitány együttese több mint három és fél negyeden át hátrányban volt, majd 62-61-nél átvette a vezetést. Fél perccel a vége előtt 65-65 állt az órán, végül a jobban büntetőző magyarok nyertek.

A négyes tornát két győzelemmel és egy vereséggel záró csapat legjobbja ezúttal Eilingsfeld János lett 12 ponttal.