Atlétika

Maraton: pályacsúcs Bécsben, hármas kenyai siker Rotterdamban

Az etióp Getu Feleke pályacsúccsal nyerte a vasárnapi, bécsi maratoni futóversenyt, Rotterdamban pedig hármas kenyai siker született ugyanezen távon.

2014.04.13 13:53MTI
Forrás: youtube.com

Feleke 2:05:41 óra alatt ért a célba, s ezzel 1:17 perccel gyorsabbnak bizonyult az eddigi pályarekordot tartó kenyai Henry Sugut két évvel ezelőtti eredményénél. A nőknél Anna Hahner személyében német győztest avattak az osztrák fővárosban.

Rotterdamban a favoritnak tartott Eliud Kipchoge nyerte a férfiak versenyét két honfitársa, Bernard Koech és Bernard Kipyego előtt.