Koronavírus
Trudeau szerint a kanadaiak fele be lesz oltva jövő szeptemberre
A kormányfőt korábban számos bírálat érte, miután kijelentette, hogy a kanadaiak nem lesznek azok között, akik elsőként kapnak a vakcinából.
2020.11.28 11:24MTIJustin Trudeau kanadai kormányfő pénteken Torontóban közölte, hogy várakozása szerint jövő szeptemberig a kanadaiak több mint fele megkaphatja a koronavírus elleni védőoltást.
A kormányfőt korábban számos bírálat érte, miután kijelentette, hogy a kanadaiak nem lesznek azok között, akik elsőként kapnak a vakcinából.
Trudeau a héten azt mondta, hogy Kanada várni fog a vakcinával, mert elsőként feltehetően azoknak az országoknak az állampolgárai kapnak belőle, ahol kifejlesztették. Megjegyezte, hogy az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában és Németországban tömeges oltóanyaggyártó kapacitások állnak rendelkezésre, Kanadában viszont nem.
Trudeau pénteken közölte, hogy a várakozása szerint az első védőoltások a jövő év elején érkeznek, de továbbra is nyitott kérdés, melyik hónapban kapják meg a kanadaiak az első adagokat. Hozzátette, hogy az orvosok szerint - ha minden a tervek szerint halad - a kanadaiak többségét szeptemberre be lehet oltani.
Kanadai közegészségügyi vezetők csütörtökön közölték, hogy a Pfizer és a BioNTech Covid-19 elleni vakcináját várhatóan decemberben engedélyezik, és március végéig 3 millió kanadait be lehet oltani. Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) várhatóan december 10-én dönt a Pfizer vakcinájának engedélyezéséről.
Kanada legkevesebb 20 millió adag védőoltás megvásárlásáról állapodott meg a Pfizerrel.
Trudeau közölte, hogy a 37 milliós Kanada kötötte le az egy főre számított legnagyobb vakcinamennyiséget a világon. Mint mondta, a kanadai hadsereg is részt vesz a védőoltás kiosztásában.
Kanadában 356 691 embert fertőzött meg igazoltan a SARS-CoV-2 nevű vírus, az általa okozott Covid-19-betegségbe 11 879 ember halt bele a baltimore-i Johns Hopkins egyetem összesítése szerint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 1:30 A magyar kultúra napja - Programok a Nemzeti Múzeumban
- 0:30 A Netflixnek már több mint 200 millió előfizetője van világszerte
- 0:00 Napi előrejelzés 12 jegy számára
- 23:30 Rendőr bántalmazása miatt börtönre ítéltek egy férfit Debrecenben
- 22:30 AM-államtitkár: a téli szezonális ellenőrzésen 8,1 millió forint bírságot szabtak ki
- 21:30 Őrizetbe vettek hét bankárt Hongkongban egy pénzmosási ügyben
- 20:38 Trump megköszönte az elmúlt négy évet, és sok sikert kívánt a következő kormánynak
top fórum témák:
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2020.06.12 11:00
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2020.05.06 19:27
- JólVanna2020.03.13 00:19
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2020.03.13 00:00
- Most akkor mi van Iránnal?2020.03.12 23:25