Járvány
Csehországban lassabban nőtt a koronavírusos fertőzések száma
211 embernél diagnosztizálták a fertőzést, az összes fertőzöttek száma 5033-ra emelkedett.
2020.04.08 10:04MTIKedden is lassabban nőtt a koronavírusos fertőzések száma Csehországban a múlt heti napi átlagnál.
Az egészségügyi minisztérium szerda reggeli kimutatása szerint kedden 211 embernél diagnosztizálták a fertőzést, az összes fertőzöttek száma 5033-ra emelkedett. A múlt heti napi növekedési átlag 253 volt.
A Covid-19 betegségben eddig 91-en haltak meg, míg a gyógyultak száma 181-re emelkedett. A halálesetek száma kedden tizeneggyel, a gyógyultaké pedig 54-gyel emelkedett.
Az elvégzett laboratóriumi tesztek száma szerda reggel 98 681-re nőtt. Az utóbbi időben a napi tesztek száma 5-6 ezerre emelkedett.
Adam Vojtech egészségügyi miniszter a közszolgálati televíziónak nyilatkozva szerda reggel azt mondta, hogy a kormány mérlegeli a népszerű termelői piacok újranyitását húsvét után. A piacokat működtető szervezet már kidolgozta a szükségállapotnak megfelelő szabályokat is. A miniszter úgy véli, hogy a piacok újranyitása hozzájárulhat a lakosság jobb ellátásához friss mezőgazdasági termékekkel. Vojtech kijelentette, hogy miután a járványhelyzet a hét elején nem romlott, nincs akadálya annak, hogy csütörtökön a korábbi kormánydöntés alapján bővüljön a nyitva tartó üzletek és szolgáltatások sora.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:30 Megdőlt az országos melegrekord
- 19:45 Charles Michel telefonon kérte az orosz elnöktől Navalnij szabadon bocsátását
- 18:49 Német virológus: elkezdett terjedni Németországban a Nagy-Britanniában azonosított mutáció
- 18:47 Az EU magyarázatot kér a Pfizer-től az új oltóanyagok késedelmével kapcsolatban
- 18:43 A korlátozások enyhítéséért engedetlenségi mozgalmat indít a Mi Hazánk
- 17:39 Hímek nélkül születtek ivadékai nőstény sasrájáknak egy új-zélandi akváriumban
- 16:35 Német miniszter: január végére lehet meg az Oxford/AstraZeneca-vakcina EU-s engedélye
top fórum témák:
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2020.06.12 11:00
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2020.05.06 19:27
- JólVanna2020.03.13 00:19
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2020.03.13 00:00
- Most akkor mi van Iránnal?2020.03.12 23:25