Diplomácia
Észak-Korea felfüggesztette a tárgyalásokat Dél-Koreával
A Dél-Korea térségében zajló hadgyakorlat Észak-Korea ellen irányul, égbekiáltó megsértése a Korea-közi csúcson elfogadott panmindzsoni nyilatkozatnak és szándékos katonai provokáció - vélik.
2018.05.16 10:01MTI
Phenjan felháborodását fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Dél-Korea katonai gyakorlatokat hajtott végre – közölte állami médiára hivatkozva a BBC.
Észak-Korea Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető június 12-ére Szingapúrba kitűzött csúcstalálkozójának lemondásával fenyegetett a jelenleg zajló amerikai-dél-koreai hadgyakorlat miatt - jelentette a KCNA észak-koreai hírügynökség helyi idő szerint szerda hajnalban.
A hírügynökség jelentése szerint a gyakorlat miatt Észak-Korea le is mondott egy szerdára tervezett magas rangú találkozót déli szomszédjával. A KCNA a múlt pénteken kezdődött Max Thunder fedőnevű manővert egy Észak-Korea ellen tervezett invázió főpróbájának, egyben pedig a Korea-közi kapcsolatok enyhülése közepette tett provokációnak nevezte.
A két Korea tisztségviselői között szerdára a demilitarizált övezetben fekvő Panmindzsonban kitűzött találkozó témája a Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, illetve dél-koreai kollégája, Mun Dzse In elnök múlt hónapban tartott történelmi találkozóján létrejött megállapodások további megvitatása lett volna.
Ez a Dél-Korea térségében zajló hadgyakorlat Észak-Korea ellen irányul, égbekiáltó megsértése a Korea-közi csúcson elfogadott panmindzsoni nyilatkozatnak és szándékos katonai provokáció, ami ellentétes a Koreai-félsziget pozitív politikai fejleményeivel - hangoztatta a phenjani rezsim hírügynöksége.
A KCNA szerint "az Egyesült Államoknak alaposan fontolóra kell vennie, hogy mi lesz a tervezett észak-koreai-amerikai csúcs sorsa a provokatív hadgyakorlat tükrében, amelyet az Egyesült Államok a dél-koreai hatóságokkal közösen hajt végre".
Az április 27-én tartott Korea-közi csúcstalálkozón a két ország elnöke elfogadta az úgynevezett panmindzsoni nyilatkozatot, amelynek harmadik pontja arról szólt, hogy még az idén, vagyis 65 évvel a fegyverszüneti egyezmény aláírása után, Szöul és Phenjan aláírja a békemegállapodást. A két vezető egyben célul tűzte ki a Koreai-félsziget atomfegyver mentesítését.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:01 Márciusban hozhatnak ítéletet az Esterházy-kincsek ügyében
- 19:57 Meghalt a Nyugatinál összeesett fiú, akihez későn ért ki a mentő
- 19:30 Beregsurányban újraindult a határforgalom
- 19:00 Illegális bevándorlás - Meghosszabbította a válsághelyzetet a kormány
- 18:56 Rendőri felvezetéssel ment szülni egy nő a pénteki csúcsforgalomban
- 18:25 Több mint 700 bankfiókot fenyegettek robbantással Oroszországban
- 18:20 Az érintés érzetét adó művégtagot fejlesztettek ki svájci kutatók
top fórum témák:
- Spinning edzés: Állóképesség és zsírégetés2019.02.21 10:03
- Kedvenc zenéink2019.02.17 09:45
- Ingyen internetet adna a Jobbik2019.01.29 12:28
- Tanár urak, írjatok egy töri könyvet!2019.01.02 17:23
- Ez forradalom!!! - Gyurcsánynak és Orbánnak mennie kell!!!2018.12.09 10:12