Az NSA naponta több millió adatot gyűjt be

Végre védettek az e-mailek

Ha Gmailt használ, megnyugodhat: a Google magasabb szintre emelte az elektronikus üzenetek biztonságát.

2014.03.21 19:15MTI

Növelte az elektronikus levelezés biztonságát a Google, válaszul az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) nyáron leleplezett titkos adatgyűjtési programjára.

Az internetóriás Gmail levelezőszolgáltatásában ezentúl kizárólag a titkosított https-kapcsolatokon keresztül történik az emailek küldése. "Ez garantálja üzeneteik biztonságát nemcsak akkor, amikor azok ön és a Gmail-szerverek között mozognak, hanem a Google adatközpontjai közötti mozgás közben is" - írta csütörtöki blogbejegyzésében Nicolas Lidzborski, a Gmail biztonságtechnikai vezetője. Ez azt jelenti, hogy mostantól minden email - amelyet a felhasználók küldenek vagy fogadnak - titkosított. A szakember kitért arra, hogy a levelezés biztonságának ilyen szintre való emelését a tavaly nyári leleplezések fényében a legfontosabb célként kezelték.

Az NSA volt munkatársa, Edward Snowden által megosztott titkos dokumentumokból egyebek között az is kiderült, hogy az NSA naponta több millió adatot gyűjt be a Yahoo és Google belső hálózatairól.

A mostani változások a Google levelezőszolgáltatásának több mint 425 millió felhasználóját érintik - írta az amerikai hírügynökség.

Egy sajtóértesülés szerint Barack Obama amerikai elnök pénteken újfent találkozik az amerikai internet-konszernek vezetőivel az NSA-botrány keltette hullámok elsimítása végett. A találkozón többek között részt vesz Mark Zuckerberg, a Facebook közösségi oldal alapítója is - jelentette a Politico internetes oldal jól informált személyekre hivatkozva. Zuckerberg a napokban felhívta Obamát, hogy panaszt tegyen neki az NSA megfigyelési gyakorlatával kapcsolatban.

A megbeszélésre hivatalos a Google és a Yahoo vezetője, Larry Page és Marissa Mayer is. Page a héten csalódottságának adott hangot az amerikai kormány eljárása miatt, és azt kérte, tartsanak nyilvános vitát az NSA megfigyelési programjáról. Az NSA-botrány érezhetően éket vert az internetes ágazat és a washingtoni vezetés közé.

Az amerikai elnök már a titkos adatgyűjtési botrány kirobbanása után összeült az internetes konszernek vezetőivel. Mark Pincus, a Farmville nevű online játékáról ismert Zynga vállalat alapítója akkor azt javasolta Obamának, hogy ne büntesse meg Snowdent. Az amerikai elnök ezt a felvetést elutasította.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.