Szakértő

Az óraátállításnak sok negatív egészségügyi hatása van

Az "ugrás" miatt kialakulhatnak vérnyomás-ingadozási, keringési, emésztési problémák.

2018.10.28 08:35MTI

A Meteo Klinika vezetője szerint az óraátállítás negatív, egészségügyi hatásai túlsúlyban vannak a pozitív, gazdasági előnyeihez képest.

Pintér Ferenc meteogyógyászt az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában arról kérdezték, hogy vasárnap hajnali 3 órakor kezdődik a téli időszámítás. Szavai szerint az a baj az óraátállítással, hogy az emberek életritmusa egy órával eltolódik. A szervezet belső órája "kénytelen" utolérni ezt a változást, de ez stresszt okozhat, amelynek hatása akár 7-10 napig is tarthat - tette hozzá.

Pintér Ferenc szerint az ember belső órája befolyásol sok mindent a hormonháztartástól az ébredésen át az emésztésig. Ezért az "ugrás" miatt kialakulhatnak vérnyomás-ingadozási, keringési, emésztési problémák. Ehhez a hatáshoz sokat hozzátehet, hogy a klímaváltozás miatt az emberek érzékenyebbek az időjárás változásaira, ennek a hétvégének pedig különösen szélsőséges az időjárása - közölte.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.