Szmog elleni harc

Mielőtt megfulladnának, cigarettafiltert dugnak az orrukba az iskolások

Jó a szmog ellen még a sertéshús, a zöld és piros színű zöldségek fogyasztása, valamint a zöld tea ivása. A hatások még nem bizonyítottak.

2013.12.14 19:59MTI
Még az űrből is látni, mekkora szmog van Kína felett...

Kungfu gyakorlásával látja kivédhetőnek a környezetszennyezés hatásait egy iskola Kínában - a módszer tényleges hatékonysága ugyanakkor még nincs bizonyítva.

Hopej tartomány fővárosának, Sicsiacsuangnak az egyik általános iskolája kifejezetten a légszennyezés kezelésére fejlesztett ki egy programot, amely az országban a mai napig hatalmas népszerűségnek örvendő kungfu gyakorlásán és az akupunktúrás pontok nyomásának ötvözésén alapul, de a hasi lélegzés is fontos szerepet kap benne.

A módszer hatásáról az iskola dékánja a kínai sajtóban több alkalommal is nyilatkozott, elmondván, hogy az ötlet a jellemzően szmogos őszi-téli időszak kezdetekor született. A szmog elleni védekezés újabb formáját jelentő gyakorlatokat a gyerekek és a tanárok a tanteremben is végezhetik.

A módszer hatásosságáról megoszlanak a vélemények mind az újságírók, mind a lakosság részéről. Többen arra figyelmeztetnek, hogy a testedzés maga nem hat a környezeti szennyezés ellen, hiszen a szmog az egészséges embereket is megbetegíti, az akupunktúra és a tüdő egészsége közti kapcsolat pedig tudományosan nem bizonyított.

A kungfu mellett kínai internetes fórumok egyebek közt a sertéshús, zöld és piros színű zöldségek fogyasztását, zöld tea ivását javasolják, de egy iskola például cigarettafilter orrba helyezését szorgalmazza tanulóinak.

Az állami média mindeközben a szmog jó oldalára próbálta terelni a hét elején a figyelmet. Az azóta már a világhálóról eltávolított cikkében a központi televízió (CCTV) például azt állította, a környezeti terhelés egyesíti a kínai lakosokat, egyenlőséget teremt köztük, felhívja a figyelmet a kínai gazdasági növekedésért fizetendő áldozatokra. A szmognak köszönhetően gyarapodik a lakosság tudása - már ami a meteorológiát illeti -, és az a kínaiak humorérzékét is erősíti - írta cikkében a CCTV.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.