Már 46 féle szak közül választhatnak

Tovább bővülnek a duális felsőoktatási képzési lehetőségek

Tovább bővülnek a Duális Képzési Tanács (DKT) januári döntését követően a 2016/2017-es tanévben indítható felsőfokú duális képzési lehetőségek.

2016.02.15 11:55MTI

Az oktatási államtitkárság hétfői, az MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint 24 felsőoktatási intézmény hirdet duális képzést és a jelentkezők immár 46 különféle duális szak közül választhatnak, amelyek között 6 mesterképzés is található.

Szeptembertől az összes olyan képzési területen indul duális képzés, amelyre a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény lehetőséget ad. Az eddigi műszaki, informatikai, agrár- és gazdaságtudományi területek mellett természettudományi és szociális munka alapképzésen is lehet az őszi félévtől ebben a képzési formában tanulni - írták.

Duális képzések között választhatnak a hallgatók a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Budapesti Metropolitan Egyetemen, a Budapesti Gazdasági Egyetemen, a Nyíregyházi Főiskolán, a Debreceni Egyetemen, a Nyugat-magyarországi Egyetemen, a Dunaújvárosi Egyetemen, az Óbudai Egyetemen, az Eszterházy Károly Főiskolán, a Pannon Egyetemen, az Eötvös József Főiskolán. Lesz ilyen képzés a Pécsi Tudományegyetemen, a Gábor Dénes Főiskolán, a Széchenyi István Egyetemen, a Kaposvári Egyetemen, a Szolnoki Főiskolán, a Kecskeméti Főiskolán, a Szent István Egyetemen, a Kodolányi János Főiskolán, a Szegedi Tudományegyetemen, a Károly Róbert Főiskolán, a Tomori Pál Főiskolán, a Miskolci Egyetemen és a Zsigmond Király Főiskolán.

Kitértek arra is, hogy a 2016-os felsőoktatási felvételi tájékoztatóban a szakok melletti lábjegyzetben tüntették fel, ha az adott képzés duális formában is indul szeptembertől. A felsőoktatási intézmények több mint 500 további vállalattal és egyéb szervezettel kötöttek eddig együttműködési megállapodást, amelyek összesen mintegy 2600 képzési helyet hirdettek meg a jelentkezőknek. Ha egy felsőoktatásba most jelentkező duális képzésben venne részt, akkor közvetlenül a központi felvételi jelentkezést (február 15.) követően jelentkeznie kell az általa választott intézmény duális képzési partnerszervezeténél is.

Kiemelték: a kormány célja, hogy az elkövetkező tanévben a duális képzési lehetőségek tovább bővüljenek, a duális képzési formában részt vevők száma emelkedjen, és így növekedjen a tartalmasabb, értékesebb szakmai gyakorlatot biztosító képzések aránya a felsőoktatásban. A felsőoktatási intézmények március közepéig még köthetnek duális képzési együttműködési megállapodást további vállalati partnerekkel, azokról a DKT áprilisban tárgyal.

A 2016 szeptemberétől hallgatót fogadó gazdálkodó szervezetek egyre bővülő listáját a felsőfokú duális képzések hivatalos oldalán, a www.dualisdiploma.hu oldalon lehet elérni.

Az államtitkárság emlékeztetett arra, hogy 2015 szeptemberében 19 felsőoktatási intézmény és mintegy 200 partnerszervezet együttműködésével, 440 duális hallgatóval indult útjára a duális felsőoktatási képzés Magyarországon.

A duális képzési forma lényege, hogy a főiskolai-egyetemi elméleti oktatás mellett a hallgatók gazdálkodó szervezeteknél, a gyakorlatban sajátítják el az ismereteket. A hallgatónak a velük szerződésben álló cég, vállalat hallgatói díjazást fizet a megállapodás teljes időszakára.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.